Meble drewniane: drewno – szlachetny surowiec.

drewniane meble OutletMeblowy.pl

Historia drewna w designie i wystroju wnętrz to jak jazda kolejką typu rollercoaster: raz na górze, a raz ostro w dół. Po ostatnim spadku, kiedy drewno było kojarzone z czymś niemodnym, staroświeckim i niepożądanym we wnętrzu, teraz przeżywa odrodzenie. Nic dziwnego – zewsząd atakuje nas plastik, więc surowiec naturalny zyskuje na znaczeniu. Obecnie między drewnem w wystroju, a dobrym smakiem, elegancją czy wysublimowanym poczuciem stylu, możemy śmiało postawić znak równości.

Dlaczego lubimy drewniane meble?

Drewniane meble i dodatki zyskały na znaczeniu również za sprawą mody na styl skandynawski, w którym nie obędzie się bez tego surowca. Spokojne, wyważone wnętrza, które mają nas zbliżyć do natury są wybierane coraz chętniej. A co wybrać, kiedy chcemy być naturalni, jeśli nie drewno. Wspaniale komponuje się z jasnymi kolorami, czy lekko zgaszonymi pastelami, które to w połączeniu tworzą nastrój bardzo przytulny, domowy, ale jednocześnie minimalistyczne elegancki.

Obserwujemy jeszcze trend retro. Znalezienie na targach staroci, portalach ogłoszeniowych czy…. piwnicach naszych babć i cioć drewnianych to prawdziwa radość dla konesera drewnianych mebli! Oczywiście nie nadają się do wstawienia do naszych wnętrz od razu. Są jednak skrupulatnie odnawiane, podczas czego zyskują nowy, świeży wygląd, zostają dopasowane do standardów współczesnych wnętrz i przeżywają drugą młodość. Taka retro perełka to prawdziwy skarb, zasługujący na doskonałą oprawę i ekspozycję w naszych pomieszczeniach.

Powracają retro formy!

Także forma powraca, co sprzyja takim właśnie metamorfozom – znowu możemy kupować meble drewniane, albo fornirowane, które dumnie prezentują niepowtarzalną strukturę i rysunek różnych gatunków drewna, np. buka, dębu, olchy, jesionu czy kolorystykę drzew owocowych: wiśni, gruszy czy jabłoni. W meblowych salonach królują stoły, komody i krzesła na toczonych, stożkowych, zwężających się ku dołowi nóżkach czy krzesła ze sklejki. Swoje pięć minut mają też kredensy, a nawet meblościanki.

Zachęcamy do eksperymentowania ze stylem. To, ze nasze wnętrze jest w stylu nowoczesnym, nie oznacza jeszcze, że nie sprawdzi się w nim mebel retro. Dobrze wyważony eklektyzm, potrafi być zaskakujący i tworzyć wyjątkowo udane połączenia. Jak zwykle zachęcamy również, do obejrzenia oferty mebli drewnianych, na OutletMeblowy.pl

Udostępnij:

Komentarze

komentarzy

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *